категорії: блоґ-запис

Виставка двохтисячників, ремонт чи законсервований будмайданчик

З 1 по 20 жовтня в Центрі сучасного мистецтва М-17 в Києві відбулася виставка робіт сучасних митців «Ті, хто прийшли в 2000-ні». Нагадаємо, що Центр нещодавно переїхав в колишню будівлю Французького культурного центру що на вул. Горького 104. Саме тому будівля зараз ремонтується, що дало художникам можливість докласти своїх власних зусиль до зміни дизайну будівлі. Найперше враження справляють аркопордібна конструкція з заліза (автор Анна Надуда), бетонне рекламне панно з битою плиткою у дворі центру і надписи на фасаді. Саму ж виставку можна умовно поділити на три рівні: холи, перший поверх, другий поверх.

В холах представлені експериментальні картини і скульптури. Ажіотаж викликали чайний пакетик Жанни Кадирової з плитки і бетону, композиція графіті «Гомофобія сьогодні — геноцид завтра!» Анатолія Бєлова.

Перший поверх складав враження своєрідного урбаністичного стилю. Тут ремонт справжній накладався на імітування ремонту. Наприклад, щоб потрапити до цієї частини експозиції, потрібно було пройти крізь пролом у стіні. Тут були зібрані доволі експериментальні роботи. Графіті Гомера, схеми Тараса Казенного, та багато іншого. Нажаль, я потрапив на виставку в звичайний день, тому не зміг оцінити велику кількість інсталяцій, як наприклад «Сни про Європу» Сергія Петлюра.

Другий поверх спирався більше на ідеї, ніж на враження. «Файли часу» Євгена Чернишова і Юлії Ковалевської (камінці наклеєні у вигляді тексту), натхненна старовиною композиція Риби Голуб «Бабусі-дідусі», ось далеко не повний список цікавинок. Загальне враження не є однозначним, адже виставку відвідала невелика кількість людей, що вступає в контраст з зібравши юрбу відкриттям виставки, кидалася у вічі загальна відсутність свіжих тем творів. Як сказав кінокритик Дмитро Десятирик у відповідь на питання кореспондента gazeta.ua (http://gazeta.ua/index.php?id=356787)

--Доволі скромно, але дотепно. Однак мої враження від виставки суперечливі. Мало свіжих ідей. Знову багато іронії – якийсь жираф гуляє нашими вулицями. Робиться фото, а з нього картина. А ще безкінечна стара тема сексу та насилля.